OBSERWUJ NAS !!!

WYWIAD: Patrycja Ziejka – „Techniką kobiety nie odstają, a pod względem zawziętości nawet przewyższają mężczyzn”

Zapraszamy do lektury kolejnego wywiadu na naszej stronie. Tym razem rozmawialiśmy z Patrycją Ziejką – dobrze zapowiadającą się piłkarką.

1. Jesteś młodą piłkarka, ale trochę piłkarskiej Polski, a nawet Europy zjeździłaś. Może na początek opowiesz coś o swojej dotychczasowej karierze

Tak mam 18 lat, więc kariera dopiero przed mną ! Przygodę zaczęłam w KKP i AKS Mikolow gdzie trafiłam w wieku 12 lat. Pół roku późnej grałam u Biało-Zielonych czyli w Rekordzie Bielsko Biała (2 liga kobiet) i SMS Rekord (liga chłopięca). Równocześnie przez 3 lata byłam podstawowa zawodniczka Kadry Śląska u16 oraz miałam możliwość pokazania się na trzech zgrupowaniach selekcyjnych z Reprezentacja Polski u-17 . Wraz z rozpoczęciem liceum Akademi Zagebia Sosnowiec rozpoczęłam treningi z Ekstraligowym KKS Czarni Sosnowiec lecz z powodu ciągnącej się kontuzji nie doszło do transferu. Po roku leczenia kontuzji i powrotu na treningi zaczęłam grać w Beniaminku Ekstraligi Polonii Poznan gdzie rozegrałam kilka spotkań i doznałam kontuzji drugiego kolana..Kolejne pół roku rehabilitacji i walki. Niestety z powodów rodzinnych byłam zmuszona wyjechać za granice. Rozpoczęłam tu naukę, a że bez piłki nie da się normalnie funkcjonować postanowiłam zgłosić się do kilku drużyn na trening. Tak trafiłam do B.V. Borussia Bocholt– jest to 2 liga.

2.Jakie główne różnice dostrzegasz między piłką żeńską, a męską

.Przede wszystkim mężczyźni są silniejsi i szybsi – tak stworzyła nas natura. W mediach również dużo bardziej rozpowszechniana jest męska piłka kopana. Jednakże techniką kobiety nie odstają, a myślę ze pod względem zawziętości przewyższamy ich. W Polsce mamy problem, że nadal pewne ważne osoby nie akceptują praw kobiet przez co rozwój nie jest właściwy. Jednakże na przełomie paru lat widać, ze coś się ruszyło..jest trochę pieniędzy, lecz nadal zdecydowanie za mało.

3.Sportowa droga zaprowadziła cię m.in do Niemiec, kobieca piłka jest tam lepsza niż w Polsce ?

Właśnie miesiąc temu rozpoczęłam treningi z BV Borussia Bocholt, jest to 2 Bundelliga. Różnica jest ogromna. Myślę ze tutejsza 2/3 liga jest na poziomie Polskiej Ekstraligi. Przede wszystkim kwestie sponsorów, baz sportowych czy samego sposobu przeprowadzania treningów

4. Występowałaś już w Reprezentacji Śląska, następny cel to Kadra Narodowa?

Występowałam regularnie 3 lata w Kadrze Śląska, a nawet miałam przyjemność bycia jej kapitanem. Niestety w kadrach wojewódzkich występuje się do 16 roku życia. Miałam już możliwość pokazania się na zgrupowaniach selekcyjnych Reprezentacji Polski w kat. do lat 17 ..teraz pracuje z pełna wiara by moc być Kadrowiczka U19.

Poniżej próbka umiejętności Patrycji:

https://www.facebook.com/IFTPolska/videos/1327869934032580/

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nabór DO REDAKCJI

Jako młoda redakcja cały czas się rozwijamy, a co za tym idzie szukamy nowych osób do naszego grona !!!
JEŚLI CHCESZ ZAKOSZTOWAĆ SPORTU OD STRONY DZIENNIKARZA DOŁĄCZ DO NAS !!!

REKLAMAFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Powered by Live Score & Live Score App